Santral Yönetimi Danışmanlığı

Santral Yönetimi Danışmanlığı

Enerjinizin Gücü Geleceği Şekillendirsin!

Enerji üretim tesislerinize ait operasyonlarınızı daha verimli ve rekabetçi bir şekilde yönetmenize yardımcı oluyoruz. AFA Enerji Danışmanlık olarak, santral yönetiminde özelleştirilmiş hizmetler sunuyoruz.

 

Tümleşik Enerji Planlaması

Gün Öncesi Piyasasında, mevcut ikili anlaşmalar, iç tüketim ve diğer parametreleri dikkate olarak üretim planlanması ve uzun/orta/kısa vadeli enerji tedarik stratejileri oluşturuyoruz. Gün Öncesi planlamayı değiştirecek güncel bilgiler ile Gün İçi Piyasalarında işlem yaparak planlamanızı revize ediyor ve maksimum karlılık sağlayacak enerji ticaretine imkân sağlıyoruz.

Tam Zamanlı İzleme

Enerji izleme yazılımı ile santrali sürekli izleyerek operasyonlarınızı optimize ediyoruz.

İkili Anlaşma Bildirimleri

İkili Anlaşmalar yoluyla elektrik alım/satım işlemlerinizi yerine getiriyor ve fiyat riskinden korunmanıza yardımcı oluyoruz. İkili Anlaşmalar için ek danışmanlık hizmetimizle sürdürülebilir sözleşmelerin teminine odaklanıyoruz.

Gün Öncesi Piyasası (GÖP) İşlemleri

Emre Amade Kapasite bilgisi ile üretim/tüketim tahminlerine göre Gün Öncesi Piyasası’nda EPİAŞ nezdinde tekliflerinizin sunulmasını sağlıyoruz. AFA Enejri Danışmanlık’ın tüm hizmet modellerindeki ana mottosu olan “Sürekli İyileştirme” kavramı çerçevesinde tekliflerinizi optimize ediyoruz.

Gün İçi Piyasası (GİP) İşlemleri

Gün öncesi Piyasasına sunulan teklifler neticesinde oluşabilecek dengesizlikleri minimize etmek adına Gün İçi Piyasası’nda işlemler tesis ediyoruz.

Dengeleme Güç Piyasası (DGP) İşlemleri

TEİAŞ TPYS nezdinde Emre Amade Kapasite (EAK) ve Kesinleşmiş Günlük Üretim Planı (KGÜP) planlamalarının yönetilmesi ve Dengeleme Güç Piyasasına Yük Alma (YAL) ve Yük Atma (YAT) tekliflerinin TPYS aracılığıyla bildirilmesini sağlıyoruz.

Teminat Yönetimi Hizmeti

Gün Öncesi Piyasası (GÖP) ve Gün İçi Piyasası (GİP) operasyonları ile oluşacak teminatların, teminat tamamlama operasyonlarının yönetilmesi için karar destek hizmeti sunuyoruz.

Uzlaştırma Sonuçları Hizmeti

EPİAŞ nezdinde uzlaştırma sonuçlarının kontrol edilmesi, değerlendirilmesi, itiraz süreçlerinin yönetilmesi hizmetini sunuyoruz.

Raporlama Hizmeti

Günlük ve aylık olarak üretim/tüketim tahmini, dengesizlikler, enerji maliyeti sonuçlarının raporlanmasını sağlıyoruz.

AFA Enerji Danışmanlık olarak, enerji piyasalarında santral operasyonlarınızı etkili ve maliyetlerinizi azaltıcı bir şekilde yönetmenize yardımcı oluyoruz.

Üretiminizin gücü ile geleceği şekillendirmek için yanınızdayız.

 

İlgili Makaleler

Menü