Yönetici Mesajı

On beş yıl turizm alanında çalışıp hizmet bölümünde yüksek deneyim kazandıktan sonra elektrik sektörüne geçiş yaptım. Elektrik sektöründeki kariyerime devam ederken birçok konunun sadece elektriğin satışına yönelik olduğunu fark ettim. Geçmiş kariyer deneyimlerimden sahip olduğum tecrübeye göre bir ürün ya da hizmeti satmanın anahtarı o konuya hâkim olmak ve sattığın ürün ya da hizmete güvenmektir. Bu sebeple ilk işim elektrik faturalarına yansıyan bedellerin hukuksal dayanağını araştırmak oldu. Okudukça ve konu hakkında bilgim arttıkça işletmelerin sahip olabilecekleri fırsatlardan ve mevcut haklarından haberdar olmadıklarını fark ettim.

Yapmış olduğum araştırma ve edindiğim bilgi üzerine, enerji sektöründe daha detaylı inceleme yaptım ve tüketiciyi temsil eden profesyonel danışmanlık şirketlerinin olmadığını fark ettim. Burada benim için önemli olan nokta şuydu: hizmeti satan firmalar var ancak hizmet sunumlarındaki faydayı gösteren firmalar yok. Tüketicilerin hem hakları konusunda yeterince bilgileri yoktu hem de önlerine gelen fırsatlardan haberdar olamıyordu. Bu da elektrik kullanıcılarının maliyetlerini etkiliyordu.
Bunun üzerine hizmet sektöründeki deneyimlerimden de yararlanarak 2013 yılında Türkiye’de elektriği kullanan (tüketen) işletmelere yönelik ilk danışmanlık şirketi olan AFA Enerji Danışmanlık’ı kurdum. Şirketimiz masraf ya da ön ödeme almadan işletmeye hizmet vererek çalışmaktadır. Hizmet tamamlanıp fayda ortaya çıktığında kar paylaşımı modeliyle faturalandırma yapmaktayız. Sunduğumuz hizmetlerin yatırım gerektirmeden maliyetleri düşürmesi, işletmelerin bizimle çalışmayı tercih etmesindeki en büyük etken oldu.

Bugün Türkiye’nin 81 ilinde 30.000 elektrik sayacını yöneten bir danışmanlık şirketi olarak her sektörde faaliyet gösteren işletmelerin enerji piyasası ihtiyaçlarını karşılıyor ve onlara özel çözümler geliştiriyoruz. Yaptığımız her işin merkezinde iş birliği ve sektörel yenilikler yer alıyor.

Enerji piyasasında fiyatlar son derece rekabetçi olabildiği gibi, piyasa sürekli değişen ve takip edilmesi gereken karmaşık bir dizi kural ve işleyiş ile yönetilmektedir. Enerji temin etme ve buna ilişkin riskleri yönetme konusunda alınan kararlar; işletmeleri satın aldıkları diğer mal ve hizmetlerden farklı olarak daha önceden öngörülemeyen maliyetler ile karşı karşıya bırakabilir. İşte tam da bu aşamada uzman bir enerji danışmanına ihtiyaç duyulur. AFA Enerji Danışmanlık olarak bizim ortaya çıkma sebebimiz bu ihtiyaçları karşılamak üzerine kuruludur.

İhtiyaçlarınızı karşılamak ve taleplerinizi gerçekleştirmek için tüm deneyimimiz ve enerjimizle sizlere hizmet etmeye her zaman hazırız.

Bülent Çebin
Şirket Kurucusu

Menü