Yönetici Mesajı

Değerli İş Ortaklarımız ve Çok Kıymetli Paydaşlarımız,

Elektrik danışmanlığı alanında, Türkiye’nin ilk şirketi olarak faaliyetlerine başlayan kurumumuz, 2013 yılından beri “profesyonel şekilde” hizmetlerine devam ediyor. AFA Enerji Danışmanlık şirketimizin kurulma öyküsü, sektördeki ihtiyacı görmeye başlamam ile şekillendi: Kişisel kariyer yolculuğumda; 15 yıl turizm alanında görev yapıp, hizmet sektöründe önemli ölçüde deneyim kazandıktan sonra elektrik sektörüne geçtim. Bu alandaki kariyerime devam ederken; birçok konunun, sadece elektriğin satışına yönelik olarak değerlendirildiğini fark ettim. Kariyerimdeki tecrübe birikimim; bir ürün ya da hizmetin satışı için gerekli olan önemli bilgileri bana sağlıyordu. “Konuya Hâkimiyet” ve “Yapılan İşe Güven” esaslarına dayanan bu önemli bilgiler, satış ve pazarlama faaliyetinin en önemli anahtarını oluşturmaktaydı… Bu sebeple ilk iş olarak, elektrik faturalarına yansıyan bedellerin hukuksal dayanağını inceledim. Konuyu araştırıp, bu alandaki bilgimi artırdıkça; işletmelerin, sahip oldukları haklar ile potansiyel fırsatlardan haberdar olmadıklarını fark ettim. Yaptığım araştırma ve edindiğim bilgi üzerine, enerji sektöründe daha detaylı incelemeler yaptım ve tüketiciyi profesyonel düzeyde temsil eden hiçbir danışmanlık şirketinin olmadığını gördüm. Elektrik hizmetleri konusunda satış hizmeti yapan firmaların bulunmasına rağmen, hizmet sunumlarındaki faydayı gösteren firmaların olmayışı dikkat çekiciydi. İşletmeler gibi tüketiciler de hem sahip olduğu haklar hem de kullanabilecekleri avantajlar konusunda yeterince bilgi sahibi değildi. Bu bilgi eksikliği, gerek işletmeler gerekse nihai elektrik kullanıcılarının maliyetlerini etkiliyordu.

Tüm bu veriler ışığında; hizmet sektöründeki deneyimlerimden de yararlanarak, 2013 yılında Türkiye’de elektriği kullanan (tüketen) işletmelere yönelik ilk danışmanlık şirketi olan AFA Enerji Danışmanlık’ı kurdum. Şirketimiz, masraf ya da ön ödeme almadan hizmet sunmaktadır. Hizmet süreci tamamlanıp, fayda ortaya çıktığında “kâr paylaşımı” modeli ile faturalandırma yapmaktadır. İşletmelerin AFA Enerji Danışmanlık şirketi ile çalışmayı tercih etmesindeki en büyük etken ise sunulan hizmetlerin, yatırım gerektirmeden maliyetleri düşürmesidir. Bugün Türkiye’nin 81 ilinde, 60.000 elektrik sayacını yöneten bir danışmanlık şirketi olarak; her sektörlerden, her işletmenin enerji piyasası ihtiyacını karşılıyor ve onlara özel çözümler geliştiriyoruz. Yaptığımız her işin merkezinde; iş birliği ve sektörel yenilikleri takip etmek yer alıyor.

Enerji piyasasında fiyatlar son derece rekabetçi olabildiği gibi piyasa, sürekli değişen ve takip edilmesi gereken karmaşık bir dizi kural ve işleyiş ile yönetiliyor. Enerji temin etme ve buna ilişkin riskleri yönetme konusunda alınan kararlar; işletmeleri, satın aldıkları diğer mal ve hizmetlerden farklı olarak öngörülemeyen maliyetlerle karşı karşıya bırakabiliyor. İşte tam da bu noktada profesyonel bir enerji danışmanına ihtiyaç duyuluyor. Biz AFA Enerji Danışmanlık olarak bu ihtiyaçları karşılamayı görev biliyoruz. İhtiyaçlarınızı karşılayıp, taleplerinizi gerçekleştirmek için tüm enerji ve uzmanlığımızla sizlere hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz. Sizlere artı değer sundukça, daha iyi işler için kendimizde daha fazla güç buluyoruz. Çünkü biz, AFA Enerji Danışmanlık olarak, mottomuz olan “Sizin Enerjiniz, Bizim İşimiz!” sözümüzün daima arkasındayız.

Verimli ve aydınlık günler dilerim.

Bülent Çebin
Şirket Kurucusu

Menü