IREC – Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası

IREC

IREC Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası Tedarik Danışmanlığı

Sürdürülebilirlik hedeflerinize ulaşmanızda, yenilenebilir enerjiyi ihtiyacınızı doğrudan elektrik üreticilerinden satın almanızda size yardımcı oluyoruz.

Yenilenebilir ve temiz enerjiyi, doğrudan üreticileri üzerinden yenilenebilir enerji sertifikaları aracılığıyla satın alma seçeneğiniz olduğunu biliyor musunuz?

Enerjinizi Temizleyebilirsiniz!

Birçok kurum şimdi güneş, rüzgâr ve su gibi doğal kaynaklardan üretilen yeşil enerjiyi kullanarak operasyonlarını güçlendirmenin yeni yollarını arıyor. Kurumunuz için temiz enerji alternatifleri arıyorsanız, özel ihtiyaçlarınıza uygun yenilenebilir enerji danışmanlığı hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Çevre Hassasiyetinizi Resmîleştiriyoruz

Yenilebilir Enerji Sertifikası

AFA Enerji Danışmanlık olarak yeşil enerji ihtiyacınızı güvenilir ve şeffaf bir biçimde direkt olarak üreticiden sağlamanız için destek oluyoruz. Böylelikle sizde tüketeceğiniz elektriğin üretim kaynağını (güneş, rüzgâr, hidro vb) , bölgesini ve hangi üreticiden satın alabileceğinizi güvenle seçebilirsiniz.

Doğru ve Güvenilir Eşleşmeyi Sağlıyoruz!

AFA Enerji Danışmanlık, enerjiyi tüketen şirketleri doğrudan yenilenebilir enerji üreticileri ile eşleştirir, böylece tüm elektrik tüketicisi şirketler, somut bir çevresel etki oluştururken yenilenebilir enerjiyi rekabetçi fiyatlarla tam bir şeffaflık içerisinde satın alabilirler.

Yenilenebilir Enerji Sertifikası

Yenilenebilir Enerji Sertifikası Nedir?

Elektrik tedarikinden bağımsız olarak kullanılan elektriğin kaynağını belirlemeye yarayan sertifikalardır. Tüketici “Yenilenebilir Enerji Sertifikası” satın alarak “Yenilenebilir Enerji” kullandığını ispat edebilmektedir.

Yenilenebilir Enerji Sertifikaları Tüketiciye Ne kazandırır?

Tüketici, yenilenebilir enerji sertifikaları kullanarak tedarik ettiği elektriğin yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlandığını ispat etmiş olacaktır. Tüketici, bu sertifikaları, şirketinin sürdürülebilirlik ve karbon ayak izi raporlamalarında kullanarak Birleşmiş Milletler sürdürülebilir kalkınma hedeflerinden, “Ulaşılabilir Temiz Enerji” ve “İklim Değişikliği” başlıklarını destekleyebilmektedir.

Uluslararası Geçerli Sertifika

Hangi Yenilenebilir Enerji Sertifikası Standardı Kullanılmalıdır?

I-REC sertifikaları GHG Protocol ve CDP tarafından kabul edilmiş sertifikalardır. Uluslararası Sera Gazı Salım Metodolojilerinde yenilenebilir enerji kaynaklarından enerji tedarik edildiğini ispat etmek için kullanılmaktadır.

I-REC Nedir ve Ne Yapar? IREC

I-REC, 2015 yılında yenilenebilir Enerji Sertifikalarının standartlarını belirlemek ve sertifikaların doğruluğunu denetlemek için kurulmuş bir dernektir. Dernek Güney Amerika, Afrika, Asya ülkeleri ve Türkiye’de aktif olarak faaliyet göstermektedir.

Enerjinin Temizini Sizin İçin Buluyoruz

Yenilenebilir Enerji Sertifikası Size ne Sağlar?

Tüketici, I-REC sertifikasına sahip olduğunda yukarıda bahsedilen kazanımlar ile rekabet ettiği sektör dâhilinde Kurumsallık standartlarını ve Çevre Dostu Şirket algısını yönetebilecek ve Prestij kazanacaktır.

Size Yardımcı Olabiliriz!

AFA Enerji Danışmanlık olarak, Kurumunuza Tüm Dünyada geçerli olan I-REC Sertifikasını temin ederek tüketeceğiniz Elektrik Enerjisinin “Yenilenebilir Enerji” olduğunu ispatlamanızı sağlayabiliriz.

Buraya Dikkat!

Yenilenebilir Enerji Anlaşmaları Fiziksel Teslimatlı Değildir.

Yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilen elektrik, bu tercihi yapan şirketin tesislerine fiziksel olarak ulaşmaz. Bunun yerine, satın alınan temiz enerji miktarının kanıtını gösteren IREC sertifikası sertifikaları sağlanır. Her ne kadar başka bir yerde kullanılsa da, üretilen yenilenebilir enerji hacmini arttırır ve sonuçta şebekenin yeşillendirilmesine katkıda bulunur.

Tedarikçinizin Kim Olduğu Önem Taşımaz.

Özel bir elektrik şirketi ile indirimli elektrik anlaşmanızın olması yenilenebilir enerji sertifikası almanıza engel değildir. Yenilenebilir Enerji Sertifikası Satın Alması Nasıl Yapılabilir? sorusunun cevabı çok önemlidir. Satın aldığınız IREC sertifikası fiziki olarak tüketildiği noktaya teslim edilmemektedir. Alacağınız sertifika ülke çapında üretilen yeşil enerjinin desteklenmesinde kullanılmaktadır.

 

İlgili Makaleler

Menü