Yatırım Danışmanlığı

Afa Enerji, Türkiye elektrik piyasasında yatırım, birleşme ve satın alma danışmanlığı yapmaktadır. Hali hazırda işletilmekte olan veya henüz işletmeye alınmamış olan elektrik santralleri satın almak isteyenlere seçenekler sunabilmektedir. İşletmedeki santraller, yatırımcıların yatırım maliyetini düşürmelerine ve piyasaya hızlı bir şekilde girmelerine izin verirken, işletmede olmayan santraller, tesisin iyileştirilmesi veya kısmen ya da tamamen daha elverişli pazarlara sevk edilmesi için satın alınabilir. Türkiye elektrik piyasası artan talep ve pazar liberalleşmesindeki önemli ilerleme sayesinde son 10 yılda güçlü ve büyüyen bir piyasa olma özelliğini korumuştur. Özel teşebbüslerin elektrik sektöründeki payı giderek artmaktadır ve % 75’e kadar ulaşmıştır. Spot elektrik alışverişlerinden sorumlu EXIST’in kurulması, elektrik piyasasına daha da ivme kazandırmıştır. Üretim şirketlerinin elektriklerini şeffaf bir platformda satma kabiliyeti finansal ve politik riskleri en aza indirmektedir.

Afa Enerji, Türkiye elektrik piyasasının önemli paydaşlarıyla yakın ilişkilere sahiptir. Sizin için Avrupa’nın en hızlı büyüyen pazarına giriş kapısı olmak istiyoruz. İzin ve lisans süreçlerinde size yardımcı olabiliriz. Uzmanlarımız sizi sadece enerji santrali satıcılarıyla bir araya getirmek ve ticarete aracılık etmekle kalmaz aynı zamanda Türkiye’deki yatırım ve ticaretin yanı sıra çevreyle ilgili düzenlemeler konusunda da gerekli bilgileri sağlayabilirler.

AFA İle Tanışın! Bir Bilene Danışın!

Biz Sizi Arayalım
X

Sizinle İletişime Geçelim

Hemen Ara WhatsApp Mesaj Hattı

Bize Ulaşın

Sizin için ne yapabiliriz? Arayın konuşalım! Sonuca birlikte ulaşalım!*Kabul Edilen Dosya Türleri .pdf, .jpg, .jpeg, .png, .zip, .rar