Son Kaynak Tedarik Tarifesi Danışmanlığı

EPDK kararları doğrultusunda 2018 Nisan ayı ile birlikte yeni bir tarife yürürlüğe girdi. Yıllık olarak belirlenen bir limitin üzerinde tüketimi olan (2018 için 50 Milyon kWh/Yıl – 2019 için 10 Milyon kWh/Yıl ) aboneler yüksek tüketimli aboneler olarak kabul edilerek ‘son kaynak tedarik’ tarifesiyle faturalandırılacaklar.  “Yüksek Tüketimli” olarak tanımlanan bu aboneler daha önce olduğu gibi ulusal elektrik tarifesinden değil SKT tarifesinden yani yeni bir formüle göre elektrik tedarik edecekler. Bu tarife eski düzende bile kavramları takip etmekte zorlanan tüketiciler için PTF ve YEKDEM gibi uzak oldukları konuları öğrenme, takip etme ve yorumlama zorunluluğu getirmiştir.

SKTT (Son Kaynak Tedarik Tarifesi) kısaltmasıyla anılan bu tarifenin oluşturabileceği beklenmedik maliyetler nedeniyle satın alma aşamasından fatura takibine kadar tüm süreçlerin uzman gözüyle takip edilmesi bir tercihten ziyade zorunluluk haline gelmiştir.

AFA Enerji olarak SKTT konusunda teklif toplama sürecinden başlayarak, sözleşme aşamasına ve nihayetinde anlaşmaların faturaya dönmesi ile birlikte kontrollerinin gerçekleştirilmesi gibi tüm aşamalarında işletmelere destek oluyor ve en düşük maliyetli çözümün oluşması için çalışıyoruz.

Önümüzdeki yıllarda yüksek tüketim limitinin düşmesiyle birlikte bu tarifeden faturalandırılacak tüketici sayısı artacaktır. Elektrik piyasalarında bu talebi karşılayacak yeterli bilgiye ve donanıma sahip uzman sayısı ise maalesef sınırlı sayıdadır. AFA Enerji, sektörün önde gelen danışmanlık firması olarak, SKTT risklerini minimize etmek ve doğru elektrik tedariki yapılmasını sağlamak için sizin için ideal bir partnerdir.

AFA Enerji Danışmanlığı size en düşük maliyetle tedarik kapılarını açacak ve bu tarifeyle birlikte gelen maliyet artışlarından en düşük seviyede etkilenmenizi mümkün kılacaktır.