Enerji Mevzuatı Danışmanlığı

Mevzuata Uygunluk, Ticari Risklerin Önlenmesi İçin Önemlidir!

Enerji sektöründeki mevzuatların sık sık değiştirilmesi, kurum ve kuruluşların değişen mevzuatlar sonucu iç düzenlemelerini değiştirmek durumunda kalmaları ve uygulamalarda gerçekleşen yargı kararlarının getirdiği avantaj ve risklerin tespit edilmesi ihtiyacı işletmelerin Satın Alma, Finans, Hukuk gibi birimlerin enerji mevzuatı konularında sürekli ve profesyonel destek almalarını mecburi hale getirmektedir.

Size Yardımcı Olabiliriz!

Ülkemiz enerji piyasasını şekillendiren ve tüketicilerin de enerji tedariklerini ve maliyetlerini birebir ilgilendiren mevzuatlar sık sık değişikliğe uğramaktadır. Çoğu zaman bu değişiklikler aniden ve içerik olarak anlaşılması kolay olmayan bir şekilde gerçekleşir. Kurumlar yaşanan bu değişiklikler sonucu iç düzenlemelerini değiştirmek ve güncellemek zorunda kalabilirler. Ayrıca birçok konuda geçmişte başlamış ve sonuçlanmış ya da sonuçlanmayı bekleyen uygulamalardaki yargı kararlarının da bizlere avantajlar ya da risk teşkil etmesi söz konusudur. Bu kararların da takip edilmesi ve yine firmalar tarafından kendilerine uygunluğunun kontrol edilmesi gerekmektedir. Kurumların kendi menfaatleri doğrultusunda hareket edebilmeleri, olası risklerden kaçınmaları ve maliyetlerini düşürebilmeleri için Satın Alma, Finans, Hukuk gibi birimlerinin enerji mevzuatı konularında sürekli ve profesyonel destek almaları mecbur hale gelmiştir.

Enerji sektörünün istikrarsız yapısı ve mevzuatların karmaşıklığı, yeni piyasa modellerinin hızla enerji sektörüne dâhil olması, risk ve süreç aşamalarında şirket menfaatlerini koruma gereksinimi AFA Enerji’nin danışmanlık hizmetlerine olan talebi arttırmaktadır.

Uzmanlarımız, tüketiciler üzerinde baskı yaratan hukuki sorunlarla ilgili, yürürlükte olan mevzuat ve prosedürler hakkında müşterilerimize düzenli bilgilendirme hizmeti sunar. Ayrıca ihtiyaç duyulan konularda özel uzman görüşleri paylaşılır.

Resmi evrakların anlam ve içeriklerinin öğrenilmesinde, yasalar ve yönetmeliklere uygunluğu konularında bilgi verme ve yol gösterme amacı ile hizmet verir. Sorulara ilişkin doğru bilgilendirme yapılır ve kısa sürede net cevaplar almanız sağlanır.

Enerji mevzuatını ve uygulamalarını disiplinli bir şekilde ve sürekli olarak takip ediyoruz. Bilgi birikimimiz ve tecrübemizle birlikte, bu değişiklik ve yeniliklerden müşterilerimiz menfaatine olan avantajlı işlemleri uygulanabilir hale getiriyoruz. Konuyla ilgili tüm süreçler, mevzuat ve uygulamalar hakkında bildiklerimizi siz müşterilerimizin yetkili personel ve birimlerine aktarıyoruz.

 

Mevzuat Danışmanlığı Kapsamına Giren Konular

EPDK tarafından yapılan mevzuat değişiklikleri, enerji piyasalarındaki fiyatların takibi, sözleşme müzakerelerindeki uzmanlık gerektiren ifadeler, gelişen teknolojiler ve artan raporlama ihtiyaçları, enerji piyasalarının zorluklarından bazıları olarak sıralanabilir. Yüksek tüketimli işletmelerin rekabet avantajı kazanması için ise gelişmiş stratejiler ve çözümler gerekiyor. İşte tam da bu aşamada bizim hizmetlerimize ihtiyaç duymaktasınız.

Sizlere neler vadediyoruz ?

Mevzuat değişiklikleri ve bunların yansımaları hakkında bilgilendirmeler.

Enerji piyasaları ile ilgili açılan davalarda uzman görüşlerinin hazırlanması ve açıklamalar.

Şirketinizin muhtelif risk ve fırsatlar hakkında uyarılması.

Resmi kurumlara gönderilecek yazıların ve itiraz dilekçelerinin hazırlanması.

Enerji Danışmanı sıfatıyla, talep ettiğiniz toplantılarda sizlere eşlik ederek destek olunması.

İhtiyaç olması durumunda dönemsel toplantılar vasıtasıyla brifingler verilmesi, bilgilendirme veya eğitim toplantıları yapılması.

Büyümek, sadece daha çok çalışmayı değil; doğru stratejiyi hayata geçirmeyi, riski yönetmeyi ve daha akıllı ve planlı çalışmayı gerektirir. Bunun için önceliklerin belirlenmesi gerekir. Biz enerjinizi ne zaman ve nasıl verimli kullanacağınız hakkındaki zor kararları vermenizde size yardım edebiliriz, böylece doğru stratejiye zengin deneyimlerimizin sağlayacağı avantajlar sayesinde kısa yoldan ulaşabilirsiniz.

 

AFA İle Tanışın! Bir Bilene Danışın!

Hemen Ara
Biz Sizi Arayalım
X

Sizinle İletişime Geçelim

Bize Ulaşın

Sizin için ne yapabiliriz? Arayın konuşalım! Sonuca birlikte ulaşalım!