Fatura Kontrol Hizmeti

İzin Verin Size Yardımcı Olalım!

Elektrik faturaları Aktif Enerji Bedeli, Dağıtım Bedeli, fonlar ve vergi kalemlerinden oluşmaktadır.

Bu bedellere ek olarak faturalarınızda Güç Bedeli, Reaktif Bedeli ve Ek Tüketim Bedellerini görmeniz de mümkün olmaktadır. Fon olarak; Enerji Fonu, TRT Payı ve Elektrik Tüketim Vergisi de ayrıca tahsil edilir. Eğer özel bir enerji şirketinden elektrik almıyorsanız faturanız çok daha karmaşık halde size ulaşır. Elektrik faturaları üzerindeki bu bedellerin bazıları endeks esaslı tahakkuk olarak yansıtabildiği gibi bazıları da sabit bedel şeklinde olabilir. Bu bedeller ve matrahındaki olası hatalar ve hatalı indirim oranlarının yansıtılması gibi durumlar sektörde sıklıkla yaşanan sorunlardır.

Size Yardımcı Olabiliriz!

AFA Enerji faturalarınızı düzenli olarak en detaylı şekilde inceler. Tüm fatura süreçlerini takip ederek meydana gelen hataları tespit eder ve hataların düzeltilmesini sağlar. Enerji sektörünün ve regülâsyonların karmaşıklığı ve gelişen enerji piyasasında yeni tedarik modellerinin hayatımıza girmesi sonucu enerji alanında danışmanlık hizmetine olan ihtiyaç artmıştır. Ana hedefimiz, sektörel tecrübelerimizi yetkinliklerimiz ile birleştirerek sizlere özel çözümler üretmek ve fayda sağlamaktır.

Fatura Takip ve Kontrolü

Unutmayın! Faturanızı düşürmek kadar, takip etmek de önemlidir!

İndirimli elektrik hizmeti satın almak sadece sözleşme yenileme döneminde yaptığınız anlaşma ile bitmez. Fatura üzerinde yer alan tüm bileşenlerin doğru hesaplanması gerekir. Bu hesaplamalardaki tahakkuk yönteminin de yönetmeliklere uygun yapılmalıdır.

Neden fatura takibi yapılmalıdır?

Her enerji firmasının farklı bir fatura formatı vardır. Elektrik faturalarında ücreti alınan her bir hizmetin birim fiyatı ve bunun karşılığında da bedeli yazmalıdır. Buradaki bedeller de sadece EPDK’nin belirlediği maliyet kalemleri olmalıdır.

Bu kurallara uymayan ve usulüne göre elektrik faturası düzenlemeyen enerji firmaları olduğunu biliyoruz. Birçok elektrik faturasında aldığınız indirim oranı gösterilmez. Dolayısıyla sözleşme yaparken aldığınız indirim oranı ile faturalarda uygulanan indirim oranları çoğu zaman tutmaz. Bu konuda birçok şirket mağdur olmakta ve ne yazık ki bu mağduriyetlerini fark etmemektedirler. İndirim oranları ya da aktif enerji birim fiyatları dışında da enerji tedarik şirketlerinin yaptığı birçok fatura hatası mevcuttur.

Faturalandırma hataları nelerdir?

  • Tüketim hataları
  • Yanlış sayaç verileri,
  • Doğru okunmayan veya girilmeyen sayaç verileri,
  • Yanlış tarife üzerinden faturalandırma,
  • Fazla uzun ya da fazla kısa faturalandırma aralıkları nedeniyle gerçek dışı faturalar.

AFA Enerji olarak, aylık fatura takibi ve tüketim eşleştirmeleri ile fazladan ücret ödemenizi engelliyor, kayıplarınızı kazanca dönüştürüyoruz.

AFA İle Tanışın! Bir Bilene Danışın!

Biz Sizi Arayalım
X

Sizinle İletişime Geçelim

Hemen Ara WhatsApp Mesaj Hattı

Bize Ulaşın

Sizin için ne yapabiliriz? Arayın konuşalım! Sonuca birlikte ulaşalım!*Kabul Edilen Dosya Türleri .pdf, .jpg, .jpeg, .png, .zip, .rar