Elektrik Kesintisi Sebebi ile Karşılaşılan Zararlar

Kesintisiz Enerji Bir Lütuf Değil, Haktır!

Elektrik dağıtım şirketleri, dağıtım lisansında belirlenen bölgede bulunan kullanıcılara sunduğu hizmetin kalitesinden ve görevli tedarik şirketi de perakende satış faaliyetine ilişkin hizmet kalitesinden sorumludur.

 

Elektrik Tedarikinde Kesintiler, Teknik Kalite ve Denetimi

 Elektrik enerjisinin elektrik kesinti süreleri ve teknik kalitesinin (harmonik bozukluk, voltaj vb) dağıtım şirketi tarafından ilgili standartlara uygun şekilde ölçümlenerek kayıt altına alınması gerekmektedir. Ticari kalitenin sorumlu oldukları yönleriyle dağıtım şirketi ve görevli tedarik şirketi tarafından kayıt altına alınması ve dağıtım şirketi ile görevli tedarik şirketinin bu göstergelere ilişkin performansının belirlenmesine esas tüm süreç ve veriler ile diğer ilgili tüm bilgi ve belgeler denetlenmektedir.

Tedarik sürekliliği kalitesi( Elektrik Kesintilerini kast eder), elektrik abonelerine ekonomik olarak kabul edilebilir maliyetlerle ve mümkün olan asgari kesinti süresi ve sıklığı ile elektrik enerjisi sunabilme kapasitesidir. Elektrik dağıtım şirketleri, dağıtım sisteminin tümünü veya bir kısmını etkileyen uzun, kısa ve geçici kesintileri kaydetmekle sorumludur. Sadece uzun kesintiler bildirimli ve bildirimsiz kesinti olarak sınıflandırılmaktadır. Kısa ve geçici kesintiler bildirimsiz kesinti olarak değerlendirilir tüm kesintiler rapor halinde düzenlenir. EPDK tarafından çıkartılan yönetmelikle bu raporların nasıl düzenleneceği belirlenmiştir.

Hasar Gören Cihazların Zararının Tazmin Edilmesi

Elektrik kesintisi veya harmonik bozukluklar sebebi ile işletmenize ait elektronik kartlar ve cihazların hasar görmesi veya kullanılmaz duruma gelmesi, kesintilerin sebep olduğu dolaylı hasarlarla karşılaşılması durumlarında zararın karşılanması ve tazmini konusunda destek vermekteyiz.

Elektrik Kesintisi Sebebi İle Oluşan Ticari Zararların Takibi

İşletmenizin bulunduğu yerdeki görevli elektrik dağıtım şirketinin dağıtım kalitesinde yasal sınırları sağlayamaması veyahut gerekli yatırımları yapmaması sebebi ile meydana gelen elektrik kesintileri sebebi ile uğradığınız mağduriyetlerin tazmini konusunda destek verebilmekteyiz.

Örn: Sık aralıklarla veyahut kısa ama uzun süren elektrik kesintileri sebebi ile fabrikanızda meydana gelen üretim kayıplarının peşine düşmek isterseniz AFA Enerji Danışmanlık olarak size yardımcı olabiliriz. Yine planlı kesinti bildirimi kapsamında size bildirilen gün içerisinde meydana gelecek kesinti sonrasında fabrikanızı tatil etmiş olabilirsiniz. Ancak söylenen tarihe herhangi bir kesinti olmaması sebebi ile ticari olarak zarara uğramanız halinde de kayıplarınızın tazmini konusunda sizlere destek oluyoruz.

AFA İle Tanışın! Bir Bilene Danışın!

Hemen Ara
Biz Sizi Arayalım
X

Sizinle İletişime Geçelim

Bize Ulaşın

Sizin için ne yapabiliriz? Arayın konuşalım! Sonuca birlikte ulaşalım!