Elektrik Kesintisi Sebebi ile Karşılaşılan Zararlar

Kesintisiz Enerji Bir Lütuf Değil, Haktır!

Elektrik dağıtım şirketleri, dağıtım lisansında belirlenen bölgede bulunan kullanıcılara sunduğu hizmetin kalitesinden sorumlu olduğu gibi görevli tedarik şirketleri de perakende satış faaliyetine ilişkin hizmet kalitesinden sorumludur.

Elektrik Tedarikinde Kesintiler, Teknik Kalite ve Denetimi

 Elektrik enerjisinin kesinti süreleri ve teknik kalitesi (harmonik bozukluk, voltaj vb) dağıtım şirketleri tarafından ilgili standartlara uygun şekilde ölçümlenerek kayıt altına alınması gerekmektedir. Ticari kalitenin dağıtım şirketleri ve görevli tedarik şirketleri tarafından sorumlu oldukları ölçüde aldıkları kayıtlar ve gösterge performanslarına ilişkin tüm süreç ve veriler denetlenmektedir.

Tedarik sürekliliği kalitesi( Elektrik Kesintilerini kast eder), elektrik abonelerine ekonomik olarak kabul edilebilir maliyetlerle ve mümkün olan asgari kesinti süresi ve sıklığı ile elektrik enerjisi sunabilme kapasitesidir. Elektrik dağıtım şirketleri, dağıtım sisteminin tümünü veya bir kısmını etkileyen uzun, kısa ve geçici kesintileri kaydetmekle sorumludur. Sadece uzun kesintiler bildirimli ve bildirimsiz kesinti olarak sınıflandırılmaktadır. Kısa ve geçici kesintiler bildirimsiz kesinti olarak değerlendirilir ve tüm kesintiler rapor halinde düzenlenir. EPDK tarafından çıkartılan yönetmelikle bu raporların nasıl düzenleneceği belirlenmiştir.

Hasar Gören Cihazların Zararının Tazmin Edilmesi

Elektrik kesintisi veya harmonik bozukluklar sebebi ile işletmenize ait elektronik kartlar ve cihazların hasar görmesi veya kullanılmaz duruma gelmesi ya da kesintilerin sebep olduğu dolaylı hasarlarla karşılaşılması durumlarında zararların karşılanması ve tazmini konusunda destek vermekteyiz.

Elektrik Kesintisi Sebebi İle Oluşan Ticari Zararların Takibi

İşletmenizin bulunduğu yerdeki görevli elektrik dağıtım şirketinin dağıtım kalitesinde yasal sınırları sağlayamaması veyahut gerekli yatırımları yapmaması sebebi ile meydana gelen elektrik kesintileri sonucu uğradığınız mağduriyetlerin tazmini konusunda destek verebilmekteyiz.

Örn: Sık aralıklarla ya da kısa ama uzun süren elektrik kesintileri sebebi ile fabrikanızda meydana gelen üretim kayıplarınızın tazmin edilmesini isterseniz AFA Enerji olarak size yardımcı olabiliriz. Yine planlı kesinti bildirimi kapsamında size bildirilen gün içerisinde meydana gelecek kesinti nedeniyle fabrikanızı tatil etmiş olabilirsiniz. Planlı kesinti bilgisine rağmen söylenen tarihte herhangi bir kesinti olmaması durumunda uğradığınız zarar ve kayıplarınızın tazmini konusunda da sizlere destek olabiliriz.

AFA İle Tanışın! Bir Bilene Danışın!

Biz Sizi Arayalım
X

Sizinle İletişime Geçelim

Hemen Ara WhatsApp Mesaj Hattı

Bize Ulaşın

Sizin için ne yapabiliriz? Arayın konuşalım! Sonuca birlikte ulaşalım!*Kabul Edilen Dosya Türleri .pdf, .jpg, .jpeg, .png, .zip, .rar